S bublinkovou fólií přišli její tvůrci v šedesátých letech minulého století a jejich záměrem bylo vytvořit neobvyklou tapetovou výzdobu v interiéru. To se ovšem nestalo (jen si vybavte, že byste si ji vylepili na stěny v obýváku, vypadalo by to u vás jako v nějakém skladu). Zdálo se, že tento výrobek upadne v zapomnění, ale někdo přišel na to, že bublinky perfektně izolují od hluku a mrazu, tlumí nárazy, a snadno se do nich balí různé předměty, a tak se z bublinkové fólie doslova vyklubal společník k pohledání pro logistické účely.
V současné době je to snad ten nejvytíženější balicí materiál na celém světě a my vám přinášíme ještě jeden tip, jak ji smysluplně využít, aniž byste si ji lepili na zeď. Vlastně byste si ji tam vylepit mohli, ale začněme po pořádku…
Fólie přimalování interiéru – rozhodli jste se, že vymalujete byt svépomocí? Žádný problém – stačí pečlivě změřit veškeré plochy a nakoupit barvu, pořídit kvalitní váleček a můžete začít. Může se vám ovšem stát, že při zkušebním nátěru se bude stará barva lepit na váleček a bude nutné ji nejprve strhnout, a právě v tuto chvíli se vám může hodit fólie s bublinkami. Zakryjete s ní okna, dveře, svítidla a další předměty, co zůstaly v místnosti, a můžete ji využít i pro zakrytí některé stěny, pokud chcete malovat právě zde odlišnou barvou.
Jestliže budete odstraňovat starou barvu, fólii položte i na podlahu, je dostatečně pevná, aby zachytila mokré zbytky malby, a navíc se nerozmáčí, jako noviny a časopisy. Po skončení škrábání staré malby fólii jednoduše necháte vyschnout, malbu z ni setřesete a poté srolujete a vyhodíte do kontejneru s tříděným plastovým odpadem, anebo ji uschováte na pozdější podobné práce.
Bublinková fólie vám usnadní spoustu starostí, a přitom ji pořídíte doslova za pár korun, třeba navinutou v metr dlouhé roli.